دستگاه پرس ضایعات کارتن

دستگاه پرس ضایعات کارتن

هر ماده ای که کاربردهای زیادی داشته باشد به طور حتم ضایعات زیادی دارد. انواع کارتن یکی از این موارد است. امروزه کارتن ها در بخشهای مختلف صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین کاربرد آن در بسته بندی کالاهای مختلف است. بدیهی است که کاربرد بسته بندی تحویل کالا به مشتری در بهترین شرایط است. بنابراین به محض تحویل کالا به مشتری ، کارتن ضایعات تولید می شود. حال تصور کنید که هر روز کارتن ضایعات در سراسر دنیا تولید می شود. از طرف مثبت ، از بازیافت کارتن ضایعات می توان برای بازسازی کارتن ها استفاده کرد. اما فرآیند حمل و نقل و بازیافت باید اقتصادی باشد. فشار دادن راه حل مشکل ، حجم زیادی از کارتن های ضایعات است. یک کارگاه کوچک می تواند با خرید پرس کارتن ضایعات به عنوان واسطه در فرآیند بازیافت عمل کند. کارتن های ضایعات شهرداری پس از رسیدن به حجم مطلوب جمع آوری ، پرس و بسته بندی شده و به کارخانه های بازیافت فروخته می شوند.

دستگاه پرس ضایعات کارتن

عوامل موثر در قیمت دستگاه پرس ضایعات کارتن

ویژگی ها و قابلیت های یک دستگاه قیمت آن را تعیین می کند. زیرا قابلیت های دستگاه وجود دارد که بر سهولت کار ، زمان و کارایی دستگاه تأثیر می گذارد. واضح است که هرچه کارایی دستگاه بیشتر باشد ، قیمت خرید نیز بالاتر است. در واقع از نظر اقتصادی ، هزینه خرید دستگاه بهتر خیلی سریع و در قالب سود پرداخت می شود. در مورد پرسهای کارتنی ، عوامل تعیین کننده عبارتند از:

 • تک فاز یا سه فاز بودن دستگاه
 • عمودی یا افقی بودن دستگاه
 • توان دستگاه پرس
 • 400 کیلویی یا 1000 کیلویی

دستگاه پرس هیدرولیک کارتن

دستگاه پرس هیدرولیک کارتن

این دستگاه معمولاً به ماشین فشارگیر معروف است. در طی فشار دادن ضایعات فشار زیادی به بدنه دستگاه وارد می شود. به همین دلیل ، قدرت پرس شاسی بسیار مهم است. در پرس هیدرولیک کارتنی ، طراحی جک های دستگاه بر اساس ظرفیت دستگاه است. اجزای مختلف پرس هیدرولیک عبارتند از:

 • جک پرس هیدرولیک
 • پکینگ دستگاه پرس
 • الکتروموتور
 • پمپ هیدرولیک
 • شیر هیدرولیک

نحوه کار پرس هیدرولیک

 • برای شروع کار دستگاه، سیم‌ها از کف پرس عبور داده شده و به دو قلاب جلوی پرس متصل می‌شود.
 • سپس از دریچه بالایی ضایعات وارد دستگاه می‌شود.
 • پرس ضایعات توسط نیروی جک دستگاه صورت می‌گیرد.
 • این کار تکرار می‌شود تا بسته به ارتفاع موردنظر برسد.
 • در حین فشار سمبه سر دیگر سیم را از بین شیارهای سمبه رد می‌کنیم.
 • با بستن دو سر سیم به یکدیگر بسته آماده است.

کار پرس هیدرولیک

درآمد پرس کارتن

بازیافت کاغذ ضایعات درآمد خوبی دارد. تغییر نگرش افراد منجر به پذیرش محصولات بازیافتی شده است. اکنون بیشتر افراد سعی دارند با استفاده از محصولات بازیافتی در حفظ منابع طبیعی نقش داشته باشند. کاغذ بازیافتی یکی از محصولاتی است که از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار است. بنابراین ورود به هر مرحله از فرآیند بازیافت کاغذ سودآور است. پرس کارتن نیز یکی از این مراحل است. اگر کارتن و مقوا ضایعات فشرده نشود ، هزینه حمل و نقل بسیار بالا خواهد بود. با در نظر گرفتن میزان سوخت مصرفی برای حمل و نقل ، حتی فرایند بازیافت نیز ممکن است توجیه اقتصادی نداشته باشد. به همین دلیل پرس کارتن برای خریدار کارتن و مقوا ضایعات بسیار مهم است. برای ورود به این قسمت می توانید با یک پرس کوچک و حتی یک پرس دست دوم شروع کنید.

خریدار ضایعات کارتن و کاغذ

در میان شاخه های مختلف صنعت بازیافت ، طول عمر بازیافت کاغذ و مقوا بیشتر است. در گذشته کارتن و کاغذهای ضایعات خریداری می شد. امروزه خریداران کارتن و کاغذ ضایعات در تلاشند تا هدفمندانه برای افزایش کارایی کار کنند. قرارداد با مراکز مهم تولید کاغذ ضایعات مانند مدارس یکی از این اقدامات است. البته کاغذ ضایعات هنوز از سطح شهر جمع آوری می شود.

برای فروش کارتن و کاغذ ضایعات در تهران می توانید با ضایعات تماس بگیرید. کارکنان ضایعات در هر زمان و مکانی که درخواست کنید می توانند کارتن و کاغذ ضایعات را خریداری کنند.

دسته‌بندی نشده

بازیافت ضایعات کارتنخریدار ضایعات کارتن و کاغذدرآمد پرس کارتندستگاه پرس ضایعات کارتندستگاه پرس هیدرولیک کارتنضایعات کارتنعوامل موثر در قیمت دستگاه پرس ضایعات کارتننحوه کار پرس هیدرولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + سیزده =