ضایعات استیل

هدف از خرید ضایعات استیل

در جهانی که انتظار می رود طی 30 تا 40 سال آینده جمعیت به حدود 9 میلیارد نفر برسد. مدیریت دقیق منابع طبیعی محدود بسیار حیاتی می شود. ما باید ذهنیت منسوخ “مصرف ، ساخت و دفع” را کنار بگذاریم و برای بهره وری بهینه از منابع به یک مدل اقتصاد چرخشی برویم. محصولات باید برای استفاده مجدد و تولید مثل طراحی شوند ، که به طور قابل توجهی هزینه ها را از نظر انرژی و منابع طبیعی کاهش می دهد.

اقتصاد دایره ای فولاد در همه جای زندگی ما وجود دارد و قلب آینده ای پایدار است. صنعت فولاد بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد چرخشی جهانی است.

اقتصاد دایره ای حرکتی از مدل های تجاری خطی است که در آن محصولات از مواد اولیه ساخته می شوند و پس از پایان عمر مفید خود دور نمی ریزند ، به مدل های دایره ای تجاری که طراحی هوشمند منجر به تعمیر ، استفاده مجدد می شود. ، استفاده و بازگشت محصولات یا قطعات آنها.

اقتصاد دایره ای با هدف بازسازی سرمایه اعم از مالی ، تولیدی ، انسانی ، اجتماعی یا طبیعی صورت می گیرد. این روش باعث افزایش جریان کالاها و خدمات می شود.
مفهوم اقتصاد دایره ای بهره وری بهینه از منابع را هدایت می کند و تضمین می کند که منابع به طور کارآمد به محصولات و خدمات اختصاص داده می شود تا رفاه اقتصادی همه به حداکثر برسد. علاوه بر این ، محصولات باید به گونه ای طراحی شوند که دوام ، ترمیم آسان و در نهایت بازیافت داشته باشند. هزینه استفاده مجدد ، تعمیر یا بازسازی محصولات برای تشویق این روش ها باید رقابتی باشد.
اقتصاد دایره ای اطمینان از حفظ ارزش زمانی را می دهد که محصول به پایان عمر مفید خود می رسد و در عین حال ضایعات را کاهش یا حذف می کند. این ایده برای مفهوم پایداری از سه خط پایین ، که بر تعامل بین عوامل محیطی ، اجتماعی و اقتصادی متمرکز است ، اساسی است و در یک اقتصاد دایره ای با ساختار مناسب ، صنعت فولاد دارای مزایای رقابتی قابل توجهی نسبت به سایر مواد است و فلزات صنعتی هستند و این را می توان از طریق یک چرخه زندگی نشان داد.

 

هدف از خرید ضایعات استیل

بازیافت استیل ضایعاتی

فولاد 100٪ قابل بازیافت است و در صنعت بازیافت تقاضا و کاربرد زیادی دارد. در انگلستان ، متوسط ​​بازدهی فولاد از ساختمان در طول عمر 96 درصد از نظرسنجی ها برآورد شده است. لازم به ذکر است که این بازیافت صحیح یا حلقه بسته است. هر تن ضایعات بازیافت شده جایگزین یکی از سازندگان اصلی فولاد می شود و این می تواند بارها و بارها ، با فناوری موجود و بدون تخریب از نظر خواص یا عملکرد فولاد ، اتفاق بیفتد.

تولید استیل

فولاد توسط یکی از دو مسیر تولید تولید می شود:
مسیر اصلی تولید اکسیژن عمدتاً بر اساس کاهش سنگ آهن است و به طور معمول شامل 10٪ تا 15٪ فولاد ضایعات است.
مسیر کوره قوس ثانویه یا الکتریکی ؛ 100٪ تولید مبتنی بر قراضه. در سال 2019 ، تولید جهانی فولاد خام 1.87 میلیارد تن و تقسیم تولید بین دو مسیر تقریبا 70:30 بود.
تخمین زده می شود که بیش از 600 میلیون تن (32٪) از این مقدار از فولاد ضایعات بدست آید. اگرچه میزان ضایعات بازیافتی به طور کلی در حال افزایش است ، اما عرضه ضایعات به دلیل در دسترس بودن محدود می شود و همانطور که نشان داده شده است ، در حال حاضر عرضه نمی تواند تقاضای جهانی برای فولاد جدید و در نتیجه تولید فولاد اولیه از سنگ را تأمین کند. آهن هنوز هم مورد نیاز است.
ذکر شده است که بیشترین تقاضا در کشورهای در حال توسعه است ، جایی که از فولاد برای توسعه زیرساخت ها و ساختمان ها استفاده می شود. در بسیاری از اقتصادهای پیشرفته از جمله انگلیس ، تقاضای فولاد و عرضه قراضه بسیار نزدیکتر است.
لازم به ذکر است که ضایعات های فولادی از هر دو مسیر تولید (اولیه و ثانویه) به هر دو مسیر بازیافت می شوند. بنابراین ، اگرچه دو مسیر تولید جداگانه وجود دارد ، اما آنها توسط جریان های فولادی ضایعات به یکدیگر متصل می شوند و بنابراین می توانند به عنوان یک سیستم واحد در نظر گرفته شوند.

بازیافت استیل

بازیافت استیل

از زمان تولید انبوه فولاد در دهه 1880 ، این ماده از نظر بازیافت همیشه بسیار مهم بوده است. یکی از دلایل اهمیت فولاد برای بازیافت این است که فولاد دارای ارزش اقتصادی نسبتاً بالایی است.
علاوه بر این ، فولاد درجه بالایی از قابلیت انعطاف پذیری را می دهد. سازگاری فولاد به این معنی است که در برنامه های جدید به راحتی می توان آن را بازیافت یا بنا به تقاضا دوباره ساخت.
ویژگی های مغناطیسی فولاد به این معنی است که می توان آن را به طور موثر از جریان زباله های مخلوط جدا کرد.

فولاد در هزاران ترکیب مختلف (گریدها) موجود است که هر کدام متناسب با کاربردهای خاص در بخشهای مختلف ، از جمله بسته بندی ، مهندسی ، کالاهای سفید ، وسایل نقلیه و ساخت و ساز هستند. ساخت و ساز بزرگترین بخش بازار فولاد انگلیس است که تقریباً یک سوم مصرف فولاد را تشکیل می دهد.
این منجر به بازیافت می شود زیرا فولاد و فولاد ضایعات می توانند از طریق فرآیند بازیافت مخلوط شوند و انواع مختلف فولاد (گریدها و محصولات مختلف) را به دلخواه تولید کنند.
به عنوان مثال ، فولاد موجود در ماشین آلات صنعتی ضایعات را می توان به محصولات معاصر تر مانند اتومبیل یا کالاهای سفید بازیافت کرد ، که به نوبه خود می تواند در آینده در برنامه های جدید ، شاید هنوز کشف نشده ، بازیافت شود.

محصولات فولادی و فولادی که امروزه استفاده می شود همگی حاوی مقداری از فولاد بازیافت شده از تجسم های قبلی است. این می تواند یک یا چند استفاده قبلی باشد. در ابتدا ، تمام فولاد “بازیافتی” از سنگ آهن ساخته می شد و نحوه تقسیم اثرات اولیه تولید اولیه در استفاده های بعدی از همان مواد ، در تعیین کمیت کل اثرات زیست محیطی نقش مهمی دارد.

متمایز از بازیافت فولاد ، استفاده مجدد از محصولات فولادی یا فلز ضایعات شامل استفاده مجدد از آنها با پردازش کم یا بدون پردازش است. استفاده مجدد حتی مزایای زیست محیطی بیشتری نسبت به بازیافت دارد زیرا هیچ تأثیر (یا بسیار کمی) زیست محیطی در پردازش مجدد ندارد. به عنوان مثال ، استفاده مجدد از یک تیر فولادی به شکل فعلی بهتر از ذوب مجدد آن و غلتاندن یک تیر جدید فولادی است که باعث صرفه جویی در انرژی مورد استفاده برای ذوب مجدد و رول مجدد تیر می شود. مانند بازیافت ، برخی از محصولات و سیستم های ساختمانی بیش از دیگران قابل استفاده مجدد هستند ، بنابراین باید طراحان را تشویق کرد که نه تنها در مورد چگونگی ساختن آسان و کارآمد ساختمان های خود بلکه در مورد چگونگی ساخت آنها نیز فکر کنند. امکان حفظ یکپارچگی محصولات بازیابی شده برای استفاده مجدد بعدی. این یک رشته جدید برای اکثر طراحان است. اگرچه می توان از ساختمانهای کامل و عناصر مختلف ساختمانهای فلزی استفاده مجدد کرد ، در اینجا ما بر روی عناصر سازه ای تمرکز می کنیم. در حال حاضر ، بعضی از صنایع ، مانند کشاورزی (که زیبایی معمولاً از اهمیت کمتری نسبت به صنایع دیگر برخوردار است) ، اغلب از سازه های فلزی و اجزای روکش استفاده مجدد می کنند. علاوه بر این ، نجات مصالح ساختمانی سالهاست که البته در مقیاس نسبتاً کوچک و تخصصی انجام می شود. لازم به ذکر است که فولاد هم در سطح محصول و هم در سطح ساختمان قابل استفاده مجدد است.

چالش بازیافت زباله های استیل
در طول ساخت فولاد ، مقدار قابل توجهی گرد و غبار کیسه ای خطرناک تولید می شود که حاوی روی و سایر فلزات و مواد معدنی تولید شده توسط فرآیند ذوب فولاد است. این گرد و غبار به طور معمول توسط سیستم کنترل آلودگی هوا در کوره قوس الکتریکی استخراج می شود. روش سنتی دفع گرد و غبار در محل های دفن زباله جایی است که هزینه تناژ از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ، اما معمولاً هزینه ها همچنان افزایش می یابد. بازیافت ضایعات گیاه استیل از طریق امکانات اولیه کارخانه فولاد به دلیل مسائل زیست محیطی و شکل فیزیکی آنها به صورت ذرات و گرد و غبار ، هزینه بر و دشوار است. به همین منظور ، دانشمندان و کشورهای پیشرفته به دنبال این هستند که بتوانند فلزات قابل بازیافت با ارزش را از زباله های خطرناک جدا کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *