خرید ضایعات کامپیوتر

بازیافت ضایعاتکامپیوتر مزایای مختلفی دارد نه تنها برای حفاظت از سیاره و دور نگه داشتن مواد سمی از محل دفن زباله ارزشمند است، بلکه می تواند برای بسیاری از مشاغل و سازمان های دیگر نیز مفید باشد. اگر آنچه را که در داخل یک کامپیوتر وجود دارد و اینکه چگونه می تواند برای شما مفید باشد را تجزیه کنید، به مزایای بازیافت کامپیوتر در حامی بازیافت خواهید برد.

بنابراین دفعه بعد که فقط به بیرون انداختن رایانه خود فکر می کنید، به یاد داشته باشید که مزایای مثبت بازیافت رایانه و اینکه چگونه داخل رایانه می تواند در آینده فوق العاده مفید باشد را در نظر بگیرید.

چه موادی در داخل کامپیوترها وجود دارد؟

چه چیزی درون یک کامپیوتر وجود دارد که آن را تا این حد ارزشمند می کند؟ اگرچه خود مدل ممکن است مفید نباشد، آرایش درون آن چیزی است که آن را ارزشمند می کند. کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها از شیشه، پلاستیک، فلزات آهنی و فلزات غیرآهنی و برد مدار ساخته می‌شوند. سرب، طلا، نقره، مس و آلومینیوم نیز وجود دارد. اگر همه اینها را با هم اضافه کنید، به یک ماده گرانبها دست خواهید یافت که قابل بازیافت است.

چه قطعات خاصی را می توان بازیافت کرد؟

متأسفانه، افراد زیادی وجود دارند که جزئیات دقیق تری از اجزا و مواد قابل استفاده مجدد از رایانه های خود را نمی دانند. در اینجا برخی از مؤلفه‌هایی وجود دارد که می‌توان از رایانه قدیمی‌تان دوباره استفاده کرد:

باتری CMOS داخل کامپیوتر شما برای ذخیره اطلاعات کار می کند. می توان از آن برای رایانه دیگری به عنوان راهی برای ذخیره داده استفاده مجدد کرد.

مادربردها و کارت‌های درون رایانه به‌عنوان «مغز» رایانه در نظر گرفته می‌شوند و بسیار قابل اعتماد هستند، بنابراین می‌توان از آنها برای رایانه‌های دیگر استفاده کرد.

تمام مس، نقره و طلای درون کامپیوترها را می توان از اجزای آنها جدا کرد و دوباره استفاده کرد.

CPU ها نیز با سیلیکون و طلا پر شده اند تا بتوان از مواد دوباره استفاده کرد.

هارد دیسک داده های شما را در یک دیسک مغناطیسی سفت و سخت، که با محفظه آلومینیومی مهر و موم شده است، ذخیره می کند. می توان از آن برای مدل های دیگر استفاده کرد.

اگر رایانه شما دارای درایو نوری باشد، حاوی مقادیر بالایی از فلزات از جمله فولاد، مس و آلومینیوم است. تمام مواد ارزشمندی که می توان از آنها برای ساخت رایانه های جدید استفاده مجدد کرد.

ارزش رایانه ها به اندازه ای است که تا حدود دو درصد از کل رایانه – همه اجزای آن – قابل بازیافت نیستند. به طوری که 98٪ از مواد کامپیوتری راحت و قابل استفاده مجدد است.

 

به بازیافت الکترونیکی سنتی بروید

اگر شکستن و بازیافت مواد ظریف کامپیوتر شما برای شما استرس زا است، پس مسیر بازیافت الکترونیکی سنتی را دنبال کنید. شرکت هایی وجود دارند که در بازیافت الکترونیکی در سیاتل تخصص دارند و می توانند رایانه های شما را مدیریت کنند.

آنها یا اجزای خود کامپیوتر را خراب می کنند و دوباره از قطعات برای مدل های دیگر استفاده می کنند، یا کامپیوتر شما را در اختیار مدارس، کلیساها و سازمان های اجتماعی می گذارند تا با خوشحالی از آنها استفاده خوبی کنند. آنها حتی به حذف صحیح همه داده ها از رایانه کمک می کنند، بنابراین می دانید چیزی روی هارد دیسک شما باقی نمانده است.

 

 

بازیافت کامپیوتر

بازیافت رایانه به پردازش مجدد و استفاده مجدد از رایانه های رومیزی و لپ تاپ هایی که دور انداخته شده اند یا منسوخ شده اند، اطلاق می شود. همچنین شامل اجزای کامپیوتری مانند مانیتور، صفحه نمایش، صفحه کلید، مادربرد، ماوس و پردازنده های مرکزی است. بازیافت کامپیوترها برای کاهش دفن زباله ها، حفظ منابع گرانبهای غیر قابل تجدید و ارتقای سلامت انسان و محیط زیست با دور انداختن کامپیوترها و قطعات آنها به روشی سازگار با محیط زیست انجام می شود.

ضایعات کامپیوتر معمولا از کادمیوم، سیلیکون، سرب، جیوه، کروم شش ظرفیتی و مواد متعدد دیگر ساخته می شوند. تمام این فلزات، سیم‌ها و پلاستیک‌ها یک جزء واحد از یک کامپیوتر را تشکیل می‌دهند که فرآیندی طولانی طول می‌کشد تا تشکیل شود. پس چرا باید پول و منابع را هدر داد، در حالی که می توانید آنها را با بازیافت زباله های الکترونیکی تجدید کنید؟ این باعث صرفه جویی در انرژی و پول نیز می شود!

 

فرآیند گام به گام بازیافت کامپیوتر

در تاسيسات بازيافت كامپيوترها و لپ‌تاپ‌هاي منسوخ از فرآيند بازيافت كلي استفاده مي‌شود. این فرآیند در مراحل زیر به خوبی توضیح داده شده است.

 

مرتب سازی

سپس تمام رایانه‌های جمع‌آوری‌شده قبل از اینکه وارد مراحل پیشرفته پردازش و استفاده مجدد شوند، به‌صورت دستی بر اساس نوع مورد مرتب می‌شوند. کامپیوترهایی که لوله های اشعه کاتدی (CRT) در آنها وجود دارد در یک خط و بقیه در خط دیگر پردازش می شوند.

جداسازی دستی

پس از اینکه کل مجموعه های کامپیوتری برای استفاده مجدد بالقوه بررسی شدند، مجموعه هایی که نیاز به بازسازی را برآورده نمی کنند یا اگر هزینه های ارتقا بیشتر از مزایای استفاده مجدد باشد، اجزای کامپیوتر جدا می شوند. قطعات اصلی کامپیوتر که جدا می شوند به طور کلی عبارتند از: بلندگوها، کارت های صدا و گرافیک، برد مدار، درایوهای دی وی دی، هارد دیسک و صفحه کلید در میان سایر قطعات. این فرآیند به صورت دستی توسط پرسنل بسیار ماهر انجام می شود تا کارایی قطعات حفظ شود.

تخریب داده ها

تمام هارد دیسک ها و پردازنده ها در یک فرآیند ده تنی خرد یا خراب می شوند. اساساً برای اطمینان از از بین رفتن تمام داده های هارد دیسک انجام می شود. سپس آنها را به شمش های آلومینیومی برای استفاده در صنعت خودروسازی تبدیل می کنند.

جداسازی در ترکیب مواد

هنگامی که اجزای مفید و خطرناک مجموعه های کامپیوتری برداشت شدند، قطعات باقی مانده بیشتر با ترکیب مواد خرد می شوند. به عنوان مثال، پوسته های پلاستیکی کامپیوترها، فلزات، برد مدارها، سیم ها و غیره به طور جداگانه شکسته می شوند.

پسماند حاصل از تکنیک های غربالگری برای حذف اجزای ارزشمند عبور داده می شود. ذوب همچنین برای بازیابی هر فلز گرانبها دیگری مانند آهن، طلا، نقره و مس در میان سایر اجزای ارزشمند از زباله ها استفاده می شود.

انواع مختلفی از ضایعات الکترونیکی وجود دارد که حاوی مقادیر مختلفی از طلا و سایر فلزات گرانبها هستند، اگر لوازم الکترونیکی برای فروش دارید که در لیست ما از ضایعات الکترونیکی ما خریداری شده است، لطفاً با اطلاعات توصیفی با ما تماس بگیرید و ما با ما تماس بگیرید. اگر چیزی است که ما به آن علاقه مندیم خوشحال می شویم برای آن پیشنهاد بدهیم.  ما در حامی بازیافت با خرید ضایعات الکترونیکی شما به بهترین قیمت، بهترین خدمات در خرید ضایعات موبایل اصفهان، خرید ضایعات الکترونیکی اصفهان، خرید ضایعات مادربرد اصفهان، خرید ضایعات کامپیوتر اصفهان، خرید ضایعات مانیتور اصفهان، خرید ضایعات رم اصفهان و … به شما ارائه میدهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *