عوامل موثر در تعیین قیمت مس

عوامل موثر در تعیین قیمت مس

عوامل موثر در تعیین قیمت مس , قیمت مس هفته گذشته با وجود افت 15 هزار دلاری هر تن مس در بورس اوراق بهادار لندن ، نزدیک به 2.5 درصد کاهش یافت و به 6 هزار و 800 دلار در هر تن رسید. دلار و افزایش فروش در نتیجه. پیش بینی می شود قیمت مس در سه ماهه پایانی سال جاری به طور متوسط ​​6500 دلار در هر تن کاهش یابد ، اما این روند از ابتدای سال 2018 افزایش خواهد یافت.

مس هر تن کمتر از 7000 دلار در هر دلار معامله شد که 0.25 درصد رشد داشت. این در حالی بود که در این روز حدود 4175 تن مس موجود در بورس فلزات لندن کاهش یافت. افت قیمت مس در روز دوشنبه 0.7 درصد بود. همانطور که گفته شد ، ارزش دلار در ابتدای هفته گذشته شاهد رشد بود و به حدود 93.81 واحد رسید. روز دوشنبه ، نزدیک به 14000 تن حواله مس در انبارهای فلزات لندن لغو شد.

قیمت ضایعات مس در روز سه شنبه به دلیل احساس مثبت بازار به دلیل تنگ شدن ضایعات و واردات ضایعات فلزات غیرآهنی به چین و کاهش موجودی مس در بورس فلزات لندن ، افزایش یافت که حدود 1.6 درصد رشد داشت. مس بالاتر از 7000 دلار جمع شد. سهام مس در بورس فلزات لندن در روز 1900 تن کاهش یافت ، اما هنوز بیش از 280،000 تن موجود بود. شاخص دلار نیز در روز سه شنبه با افت 0.16 درصدی به 93.66 واحد سقوط کرد که عاملی در تقویت قیمت مس در معاملات امروز است.

۲ عامل موثر در تعیین قیمت مس

روز چهارشنبه ، بازار مس علی رغم افت سهام در بورس فلزات لندن ، حدود 1.4 درصد افت کرد و به زیر 7000 دلار در هر تن سقوط کرد. دلیل این امر افزایش فروش گزارش شده توسط سرمایه گذاران است که احتمالاً به دلیل سود بالای قیمت مس بوده است. گفتنی است ، تغییر در ارزش دلار و نرخ ارز از جمله عواملی است که وضعیت خرید و فروش در بازار را ایجاد می کند ، که وضعیت فروش مس را در این روز تعیین می کند. موجودی مس بورس فلزات لندن در روز چهارشنبه حدود 2150 تن کاهش یافت و سرانجام موجودی موجودی این فلز قرمز به زیر 280،000 تن رسید.

تعداد حواله های لغو شده در روز چهارشنبه 13،975 بود که از بوسان و گوانگ یانگ گزارش شده است. این میزان حواله های لغو شده در این روز صورت گرفت ، در حالی که روز سه شنبه ، حجم حواله های لغو شده به 13 هزار و 325 تن رسید و روز دوشنبه معادل 14 هزار و 150 تن اعلام شد. شاخص دلار در روز با 0.09 درصد کاهش به 93.58 رسید. هر بشکه نفت خام برنت با 0.79 درصد افزایش به 58.06 دلار در هر بشکه معامله شد.

روز پنجشنبه ، بازار مس نیز با وجود کاهش بیشتر موجودی کالاهای بورس فلزات لندن ، در حدود 0.1 درصد افت قیمت را تجربه کرد. دلیل اصلی تضعیف قیمت مس را می توان افزایش یک درصدی ارزش شاخص دلار و همچنین اصلاح روند قیمت این فلز صنعتی دانست. موجودی مس در بورس فلزات لندن در این روز 3825 تن کاهش یافت و حجم این ذخایر به 275000 تن کاهش یافت. میزان حواله های لغو شده در روز پنجشنبه 8،675 تن بود که بیشتر آن مربوط به انبار بوسان بود.

انتظار می رود اخبار چین مبنی بر تشدید واردات این کشور از ضایعات و فلزات غیر آهنی ضایعات ، از جمله مس ، از قیمت فلز حمایت کند. پیش بینی می شود که تشدید قوانین سختگیرانه واردات ضایعات و مس ضایعات به چین ، این کشور آسیایی را مجبور خواهد کرد سالانه 300000 تا یک میلیون تن قراضه را از جای دیگر تأمین کند. علی رغم افت اخیر قیمت مس ، تحلیلگران بر این باورند که ارزش مس به دلیل افزایش چشمگیر تقاضا و کسری عرضه به دلیل کاهش تولید جهانی مس غیرآلی و تصفیه شده ، همچنان ادامه خواهد داشت.

عوامل موثر در تعیین قیمت مس

روز جمعه ، در آستانه هفته تبادل فلزات لندن (هفته LME) ، قیمت مس و بیشتر فلزات اساسی دوباره سقوط کرد. افزایش 0.33 درصدی ارزش دلار و ادامه عرضه مس در بازار توسط سرمایه گذاران باعث شد قیمت مس با وجود کاهش ذخایر مس در بورس فلزات لندن ، بیش از 1.9 درصد کاهش یابد. کاهش موجودی مس موجود در بورس فلزات لندن در این روز 2950 تن گزارش شده است که بازهم به دلیل رشد فروش نتوانست مانع از سقوط قیمت ها شود.

موجودی مس در بورس فلزات لندن روز جمعه با کاهش 2 هزار و 950 تن به رقمی نزدیک به 270 هزار تن رسید. حجم حواله های لغو شده در این روز 8125 تن بود که بیشتر آن به انبار واقع در گوانگ یانگ اختصاص یافت. یک تحلیلگر در نشریه Metal Bulletin پیش بینی کرده است که روند فعلی بازار مس در کوتاه مدت ادامه خواهد یافت و فلز مس با قیمت های پایین تری نسبت به سطح فعلی معامله می شود تا پایان سال جاری. در همین حال ، یک تحلیلگر در Intel FC. استون معتقد است که وضعیت فعلی بازار مس ناپایدار است و مشکلات موجود در بخش تامین مواد معدنی همراه با رشد تقاضای مس چین در سه ماهه چهارم سال جاری منجر به افزایش بیشتر قیمت مس در کوتاه مدت خواهد شد.

نمودار 1 نوسانات قیمت نقدی و موجودی مس موجود در بورس فلزات لندن در یک ماه گذشته را نشان می دهد. طبق نمودار ، ارزش مس در بورس فلزات لندن طی هفته گذشته نزدیک به 2.5 درصد کاهش یافت. در این مدت ، ذخیره این بورس شاهد کاهش 15000 تنی این فلز صنعتی بود. وقوع وضعیت فروش و رشد آن در روزهای آخر هفته باعث شد که قیمت مس به سطح 6800 دلار در هر تن کاهش یابد. علاوه بر این ، اصلاح بازار فلزات قرمز یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت ها در هفته های اخیر است.

همانطور که گفته شد ، تحلیلگران بازار مس به قدرت عوامل اساسی ، یعنی رشد تقاضا برای مس در چین و کشورهای آسیایی ، همراه با کمبود عرضه مس و مواد معدنی و تصفیه شده در سال های آینده اعتقاد دارند و پیش بینی می کنند که قیمت ها از ابتدای سال 2018 به طور پیوسته رشد می کنند. بر اساس گزارش اخیر گروه بین المللی مطالعات مس ، تولید جهانی مس معدنی امسال با توجه به افزایش قیمت ها کاهش می یابد. پروژه های جدید استخراج و توسعه که طی دو سال آینده به بهره برداری می رسند ، قادر به پاسخگویی به تقاضای مس تصفیه شده نخواهند بود و بازارهای بزرگ مصرفی مانند چین احتمالاً از ضایعات بیشتری استفاده خواهند کرد.

اخبار

۲ عامل موثر در تعیین قیمت مسبازار قیمت مسبورس فلزات لندنتبادل فلزات لندنتقاضای مس تصفیه شدهعوامل موثر در تعیین قیمت مسقیمت ضایعات مسواردات ضایعات و مس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =