اسقاط کشتی صنعتی کثیف اما سود آور

اسقاط کشتی صنعتی کثیف اما سود آور

اسقاط کشتی صنعتی کثیف اما سود آور ضایعات که مهمترین تامین کنندگان کارخانه های بازیافت در جهان هستند. کشتی غرق شده به معنای تخریب و همچنین حذف قطعات و تجهیزات مختلفی است که می توانند طیف وسیعی از ضایعات را در خود جای دهند. یکی از اصطلاحات رایج در صنعت کشتی غرق شده و ضایعات کشتی است که در واقع شامل فعالیت هایی است که برای تراشیدن بدنه کشتی و رها کردن آن انجام می شود.

بنگاه ضایعات منظمی در زمینه خریدار ضایعات آهن در خدمت فروشندگان ضایعات کشتی میباشد.

خریدار ضایعات کشتی

خریدار ضایعات کشتی

خریدار کشتی ضایعات توسط ضایعات تهران خریدار ، شرکت ما کشتی های غرق شده شما را خریداری می کند ، کشتی های غرق شده می توانند شامل انواع کشتی های دریایی ، کشتی ها ، قایق ها و غیره باشند. کشتی های باری و اقیانوسی پس از بیست تا سی سال کار باید رها شوند. ظروف فایبرگلاس نیز با عمر تقریبی سی تا چهل سال منسوخ شده اند. اما قایق های بادبانی ساخته شده از فولاد می توانند تا یک قرن دوام بیاورند. البته تصادفاتی مانند آتش سوزی ، غرق شدن در اثر طوفان یا سایر حوادث و همچنین برخورد با موانع می تواند باعث رها شدن کشتی قبل از پایان عمر مفید آن شود.

سود دهی ضایعات کشتی

تقریباً ۹۰ تا ۹۵ درصد وزن کشتی ها قابل بازیافت است. ضایعات آهن و فولاد بیشترین درصد کشتی های کاغذی را تشکیل می دهند. این ضایعات را می توان به کارخانه های فولاد داد. همچنین پلاستیک های ضایعات ، چوب و تخته های ضایعات ، کاغذ و مقوا ، منسوجات مانند روکش داخلی همه می توانند بازیافت شوند تا وارد چرخه تولید مثل شوند. البته به دلیل حجم و وزن کشتی ، آلاینده های آن به طور طبیعی زیاد است. آلاینده ها می توانند شامل فرآورده های نفتی ، آزبست ، دیوکسین و … باشند که هم برای محیط زیست و هم برای انسان خطرناک هستند. به همین دلیل به آن صنعت کثیف می گویند.

تاریخچه بازیافت ضایعات کشتی در ایران

تاریخچه بازیافت ضایعات کشتی در ایران

اگرچه ایران همواره از کشتی های مختلف برای مقاصد مختلف استفاده کرده و همیشه تعداد زیادی کشتی منسوخ داشته است ، اما سابقه چندانی در اسقاط و بازیافت آنها ندارد. در واقع از این فرصت به خوبی استفاده نمی شود. واحدها در حال حاضر این فعالیت را به صورت غیر رسمی انجام می دهند. سایت ضایعات ، مرجع رسمی فروش ضایعات در کشور ، می تواند بستری برای خریداران و فروشندگان این دسته از ضایعات باشد و متقاضیان می توانند خرید خود را در سایت انجام دهند.

 بازیافت ضایعات کشتی

سودآوری بازیافت کشتی ضایعات می تواند فرصتی برای افزایش تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این زمینه باشد. از طرف دیگر ، به ایجاد شغل نیز کمک می کند و می تواند فرصتی برای جذب افراد مختلف به طور مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت باشد. دولت همچنین تمایل بیشتری به بازیافت کشتی ها برای جلوگیری از هزینه های بالای نگهداری دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها