ضایعاتی شیشه

خریدار ضایعات شیشه در تهران نیازمند تخصص فنی و مالی می باشد که خریدار ضایعات شیشه باید با شناخت کافی از این موضوع اقدام به خرید نماید و از خرید ضایعات شیشه بدون تخصص لازم خودداری نماید.

خرید ضایعات شیشه با توجه به مصرف بالای این محصول و به عنوان ماده اولیه صنعت تولید و ساخت انواع قطعات مورد نیاز و در نتیجه فرآیند ساخت قطعات مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است که خریدار ضایعات شیشه باید به اهمیت این موضوع پی برده و با شناخت کاملی از این موضوع اقدام به خرید نماید.

بهترین خریدار ضایعات شیشه در تهران

ضایعات شیشه کاربرد زیادی در صنایع مختلف بازیافت داشته و برای بازگشت به چرخه مصرف وارد فرآیند بازیافت می شوند به همین دلیل خرید و فروش ضایعات شیشه و قیمت مناسب برای مصرف صنعتی و غیر صنعتی جهت تولید انواع قطعات و کالا در بخش های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است که مصرف رو به افزایشی در میان انواع مختلف این محصول دارد.

ضایعات شیشه تولید شده در صنایع مختلف به دو روش ضایعات صنعتی و ضایعات غیر صنعتی قابل تولید می باشد که هر یک به ویژگی های متفاوت و کاربردهای متفاوت اشاره داشته که خریدار ضایعات شیشه می بایست بر اساس نیاز و درخواست خود از میان انواع مختلف ضایعات شیشه، خرید ضایعات شیشه مورد نیاز خود را انجام دهد که ضایعات شیشه صنعتی از جمله انواع مواد اولیه تولید شیشه به حساب می آید که از دیرباز در تولید محصولات مختلف به کار می رود.

قیمت ضایعات شیشه در تهران

ضایعات شیشه ضایعاتی است که از مواد دورریختنی از جمله شیشه ضایعاتی تولید می شود. شیشه ضایعاتی دارای انواع مختلفی است مانند شیشه رنگی، شیشه سکوریت، شیشه خام و شیشه بازیافتی است که هر یک از این شیشه ها دارای ویژگی هایی به منظور بازیافت انواع مختلف آن ها به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی برای سلامتی انسان و محیط زیست باید مورد استفاده قرار بگیرند.

خرید ضایعات شیشه و خرید شیشه سکوریت با توجه به مصرف کنندگان داخلی و همچنین نیاز وارداتی بازار و بازار مصرف این مواد باید مورد توجه قرار بگیرد.

امروزه خرید ضایعات شیشه به عنوان یکی از مهمترین صنایع مورد استفاده تولیدکنندگان شیشه می‌باشد. خرید و فروش ضایعات شیشه و همچنین خرید شیشه سکوریت با استفاده از خرید ضایعات شیشه امکان پذیر می باشد.

فروش ضایعات شیشه در تهران

مهم ترین کشورهای خریدار ضایعات شیشه در خاورمیانه و حتی برخی از بازارهای پیشرفته دیگر جهان می باشند که بیشترین تمایل به خرید این کالا دارند. یکی از شرکت های ترکیه ای نیز در صنعت شیشه فعال می باشد که سالیانه حجم زیادی از شیشه های بازیافتی را که ارزش بالایی هم دارد به خریداران خارجی این کالا، یعنی از طریق ترکیه می رساند که البته در کنار آن، مقدار محدودی از انواع ضایعات شیشه نیز که شامل شیشه های رنگی و ضایعات آینه و سرویس ها و مبلمان است نیز از طریق ایران به کشورهای همسایه صادر می کند.

در گذشته و به خصوص در ایران، مردم به انواع مختلفی از شیشه‌های رنگی و تزیینی برای روشنایی محیط منزل و یا محل کار خود استفاده می‌کردند که خوشبختانه امروزه با توجه به رشد تکنولوژی تولید و واردات این کالا از ترکیه، امروزه از انواع شیشه‌های تزیینی و شیشه‌های رنگی برای ساخت ساختمان ها و زیباسازی محیط استفاده می‌شود.

خرید انواع ضایعات شیشه در تهران

مهم ترین بازار ضایعات شیشه در جهان بازار ترکیه می باشد. شیشه‌های قدیمی که بر اثر شکستگی و فرسودگی با خاک یا سایر مواد معدنی ترکیب شده‌اند ضایعات شیشه نام دارد. شیشه‌های معمولی با شیشه ضایعاتی در هر دو مورد بازیافت می شوند. این شیشه ها با روش ها ی شیمیایی و فیزیکی قابل بازیافت هستند.

انواع ضایعات شیشه که قابلیت بازیافت دارند:

 1. ضایعات شیشه شکسته پنجره
 2. ضایعات شیشه شکسته جلو اتومبیل
 3. ظرف سفالی پیرکس، ظروف شیش های برای زیبایی
 4. ضایعات لامپ روشنایی یا لوله فلورسنت
 5. ضایعات شیشه های آزمایشگاهی و طبی
 6. ضایعات آینه و شیشه های لعابی بازیافتی مانند کریستال و شیشه تلویزیون

ضایعات شیشه در تهران

شیشه بازیافتی چیست؟

شیشه جسمی سخت ، ترد و شکننده و شفاف است که از ذوب مواد معدنی و سرد کردن آن تحت شرایط خاص به دست می آید، با وجود این محتوی مقداری مواد آلی نیز می باشد که در کیفیت فیزیکی شیشه دخالت دارد.

چه فرایندهایی را می توان روی ضایعات شیشه انجام داد:
 • برخی از ضایعات شیشه پس از جمع آوری از سطوح شهرها دفن می شوند.
 • برخی از شیشه ها پس از جمع آوری براساس رنگشان تفکیک شده و جهت تولید مجدد شیشه وارد کارخانه های بازیافت می شوند.
 • به طور معمول ضایعات شیشه به رنگ های سبز(زمرد)، قهوه ای (کهربا یا برنزی) و بی رنگ (بلور) دیده می شوند.
 • پس از جمع آوری ضایعات شیشه و پس از تفکیک شیشه های رنگی بازیافتی شکسته شده و به تکه های ریزی تبدیل می شود.
 • ضایعات خرده شیشه شسته شده تا چسب و اضافات مواد غذایی از آن جدا شوند. سپس شیشه ضایعاتی به کوره ذوب ریخته شده و در اثر فراوری آن انواع محصولات شیشه به دست می آید.

بازیافت شیشه موجب صرفه جویی در مصرف منابع و مواد اولیه، صرفه جویی در مصرف انرژی، صرفه جویی در هزینه و فضای لازم جهت دفن، کاهش آلودگی های زیست محیطی از جمله آلودگی هوا، آلودگی آب، آلودگی معدنی، خروج گازهای گلخانه ای و همچنین ایجاد اشتغال، افزایش مشارکت و آگاهی های زیست محیطی می شود.

مصارف ضایعات شیشه ساختمانی چیست؟

ضایعات شیشه ساختمانی پس از بازیافت امکان ذوب دوباره را دارند از این رو دارای کاربرد گسترده ای هستند. این محصولات با توجه به فرایندی که دارند بعد از بازیافت برای تولید دوباره به انرژی کمتری نیاز دارند. شیشه های ساختمانی همگی از سیلیس و اکسید کلسیم تولید می شوند که از منابع تجدیدناپذیر هستند و با بازیافت آن ها می توان تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و به حفظ محیط زیست نیز کمک کرد.

در زیر به برخی از مصارف ضایعات شیشه ساختمانی اشاره شده است:

 1. ساخت انواه کاشی، آجر رسی، سنگ بنا و …
 2. عایق پشم شیشه
 3. ترکیب با پلاستیک، پلیمر و شیشه های عایق
 4. ساخت انواع بطری
 5. تهیه شیشه های هنری
 6. سیمان هیدرولیک
 7. فایبر گلاس
 8. تولید ساینده هایی مانند سنباده
 9. تیرهای تلفن و حفاظ پست
 10. برخی از کودهای شیمیایی
 11. استفاده در بتن

این مجموعه برای جلب رضایت مشتری های خود و ارائه انواع شیشه با کیفیت بالا و قیمت مناسب را بدون هیچ واسطه ای در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

ناحیه دیدگاه ها غیرفعال است